Víte, že kromě hromadného importu RTG seznamů, můžete v Skliku tyto seznamy také hromadně aktualizovat? Např. délku členství nebo URL seznamu.

Aktualizace se vám může hodit v případě, pokud měníte na webu URL, která neodpovídá definici URL v RTG seznamu. Např. z eshop.cz/barvy/35 přecházíte na eshop.cz/zelena

Import upravených RTG seznamů má 2 možnosti, a to nahradit a ponechat:

import-rtg

Pokud změníte popis + délku členství + URL v definici seznamu, importujte přes Nahradit. Zůstanou vám tak všechny sestavy s RTG seznamy spárované. Žádné seznamy se nemažou a zůstávají jen se změněnou definicí.

Ponechat volte tehdy, když systém zjistí, že máte duplicitní seznamy.  Jejich definice se nezmění, ale nově vytvořené RTG seznamy se naimportují.

Jak ale z Skliku vytáhnout desítky seznamů s URL, které chci změnit?

Jelikož Sklik zatím neumí exportovat RTG seznamy, pomůžeme si exportem RTG kampaní do .csv

Z buňky audience (sloupec AB) si poté zkopírujete názvy seznamů a vložte do nového Excelu pod buňku retargeting list name, viz zjednodušená předloha:

Retargeting list name Description Membership duration url contains
televizory – 7   7 eshop.cz/televizory
lednice – 7   7 eshop.cz/lednice

Poté stačí upravit požadovanou URL a uložit jako text oddělený tabulátory. Stejně můžete postupovat i u seznamů, které jsou vyloučeny na úrovni sestavy (negative), nikoliv v kombinaci.

Následně importujte RTG seznamy v kódování Windows-1250.

Pokud si nejste jistí vytvářením importního souboru, postupujte podle návodu z blogu Skliku od bodu 2 blog.sklik.cz/importer-rtg-seznamu 

Omezením je, že pokud chcete měnit pouze URL, musíte doplnit délku členství jednotlivých seznamů, tak i popis. Pokud tyto buňky nevyplníte, import neproběhne.

I když tato funkce není příliš známá a má svá omezení, může vám ušetřit spoustu času při větších změnách v retargetingových seznamech.